Kurtyny paskowe


Zastanawialiście się kiedykolwiek nad zainwestowaniem w kurtyny paskowe? Stanowią one znakomite uszczelnienie przejść, przyczyniają się do ograniczenia strat ciepła. Nie utrudniają ruchu pieszych ani przejazdu wózków. Ale czym one właściwie są? kurtyny spawalnicze są przegrodami z elastycznych pasów PCV. Pionowo zawieszone wstęgi mogą być przezroczyste lub nieprzezierne, w różnych kolorach. Kurtyny drzwiowe są wyposażone w wieszaki i okucia ze stali nierdzewnej, co pozwala na stosowanie ich w wymagających warunkach zarówno w branży spożywczej jak i przemysłowej.

Ważnym aspektem jest fakt, że zabezpieczają personel oraz towary przed wpływem warunków atmosferycznych, kurzem, dymem i oparami. Redukują tak bardzo niepożądany hałas nawet do 30 decybeli. Dzięki swoim zaletom kurtyna jest bardzo szybko zwracającą się inwestycją i w krótkim czasie zwraca poniesione na nią nakłady. W zależności od potrzeb użytkownika płaszcz kurtyny może być zawieszony na stałe w jednym miejscu lub przesuwać się dzięki zastosowaniu specjalnego systemu.
Jest to osprzęt o bardzo prostej budowie, mimo to może pełnić wiele funkcji. Wyróżnia się sporo rodzajów kurtyn, lecz ich wybór powinien być podyktowany panującymi warunkami otoczenia oraz przewidywanym sposobem eksploatacji.