Budowa kurtyn paskowych


Kurtyny paskowe to inaczej mówiąc przegrody, dla których cechą najbardziej charakterystyczną jest wykonywanie ich ze specjalnych, stosunkowo wąskich pasów, wyróżniających się wysokim poziomem elastyczności. Zazwyczaj odgrywają kilka różnych ról w jednym czasie. Potrafią zabezpieczać przed przeciągami, dlatego często pojawiają się na tych większych przestrzeniach i odgradzają od siebie wyznaczone miejsca, w ten sposób ułatwiając też poruszanie się po zakładzie. Ponadto są w stanie zabezpieczyć wybraną lokację przed utratą ciepła i przedostawaniem się do niej różnych dźwięków z okolicy czy z zewnątrz. A dzięki temu, że chronią przed hałasem, pomagają w zapewnianiu komfortowych warunków do pracy, dzięki czemu ta praca staje się znacznie przyjemniejsza, łatwiejsza i efektywniejsza.

Dzięki temu, że każda kurtyna paskowa może zostać stworzona z nieco innej odmiany pasków, każdej z nich można nadać nieco innych właściwości. Manewruje się nimi w celu osiągania zróżnicowanych efektów. Kurtyny paskowe stosowane są w różnych gałęziach przemysłu, dlatego też nie zawsze oczekuje się od nich tego samego, a one muszą być w stanie dostosowywać się do tych zmiennych oczekiwań. Ogólnie rzecz biorąc ich budowa zawsze tworzona jest w taki sposób, by kurtyna była odporna na działanie różnych czynników zewnętrznych. Na ogół nie powinna jej zaszkodzić ani wilgoć, ani kontakt z chemikaliami. To właśnie te cechy sprawiają, że kurtyny paskowe mogą być z powodzeniem stosowane w zakładach przemysłowych, w których nieraz mają kontakt z nietypowym otoczeniem.

Każda kurtyna paskowa budowana jest ze specjalnych pasów. Pasy powstają natomiast z folii PCV, do której dołączane są specjalne elementy umożliwiające jej prawidłowe zamocowanie. Paski mogą charakteryzować się odmiennymi wielkościami. Różne są też typy folii PCV wykorzystywane do ich produkcji. Warto sprawdzić sobie te ich cechy szczególne, aby w ten sposób dowiedzieć się jednocześnie, jakich własności będzie można oczekiwać od samej kurtyny paskowej.

Zobacz koniecznie: izolacyjnie.pl