Awaryjne otwieranie samochodów – wiedza, która może nam zaszkodzić


Niestety każdemu z nas zdarza się czegoś zapomnieć lub coś zepsuć. Co jeśli zapomnimy kluczyków w samochodzie, jednocześnie zatrzaskując samochód? Lub co gorsza, złamiemy kluczyk? Jesteśmy tylko ludźmi i takie rzeczy mogą zdarzyć się codziennie każdemu kierowcy. Nie jest to koniec świata, ponieważ nie ma takiego samochodu, którego nie można otworzyć awaryjnie, w razie wyżej wymienionych wypadków.
awaryjne otwieranie samochodów Poznań to działka specjalnych firm czy pracowników serwisów naprawy. Producenci specjalnie zostawiają jakieś „tylne drzwiczki”, by w sytuacjach awaryjnych osoby zaufane, specjaliści czy pracownicy assistance mogli dostać się do zablokowanego samochodu. Oryginalne komputery serwisowe posiadają funkcje pozwalające na obejście immobilisera i na przykład, doprogramowanie dodatkowych kluczyków.
Po maksymalnie kilku tygodniach od pojawienia się nowego modelu na rynku, nie całkiem uczciwi fachowcy mają na niego sposób i zazwyczaj odpowiednie narzędzia, dopasowane specjalnie pod jego kątem.
Ta wiedza bywa bardzo cenna i niestety często instrukcje przedostają się do internetu, gdzie każdy może je poznać.